Arbeidsliv

Nei til cruise-åpent

Måløy på Vestlandet vil ha søndagsåpne butikker når de får cruiseskip på visitt. Det sier regjeringen nå nei til.

Omstridt: Cruiseturister er ettertraktede kunder for mange butikker langs kysten. Her ligger et cruiseskip til havn i Åndalsnes. Foto: Paul Kleiven, NTBOmstridt: Cruiseturister er ettertraktede kunder for mange butikker langs kysten. Her ligger et cruiseskip til havn i Åndalsnes. Foto: Paul Kleiven, NTB

På søndager skal butikkene i Norge være stengt, ifølge loven. Men det finnes unntak, blant annet knyttet til turisme.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ved veis ende

Kong Harald V var en folkekjær konge, også blant re­pub­li­ka­nere. Vi spurte folk på venstre­sida:1. Hvordan vil du huske kongen?2. Hvorfor har kongen vært så populær blant repub­li­ka­nere og venstre­ra­di­kale?

Eu

Ei fersk EU-måling syner at dei under 30 år er den einaste gruppa der flest vil ha norsk EU-medlemskap.

Arbeidsliv

Grunn­plan­s­nett­verket Pensjon for alle er ikke imponert over LO­­­ledelsens pensjons­for­slag. De mener unge kan få en dårligere ordning.