Politikk

Ut mot Høgre-­leiinga

Høgre vert skulda for å vere toppstyrt, dominert av kommunikasjonsfolk og for lite lyttande av fleire partitoppar.

OPEN: Her er Henrik Asheim fotografert på Høgres landsmøte i 2023. No er han aktuell som leiarkandidat i Høgre. Foto: Tom Henning BratlieOPEN: Her er Henrik Asheim fotografert på Høgres landsmøte i 2023. No er han aktuell som leiarkandidat i Høgre. Foto: Tom Henning Bratlie

Høgre gjorde eit dårleg val på måndag, og denne veka har ei rekkje høgrefolk teke til orde for at partiet må skifte politikk, visjon og folk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Rødt

De gjorde et brakvalg i Finnmark og ble størst i to kommuner. Rødts fylkes­leder peker på kampen mot elektri­fi­sering av Melkøya som hovedårsak.

Politikk

Maren Grøthe (Sp) er ikke fremmed for å kjøre slalåm mellom venstre- og høyresida i Stortinget, men står støtt bak Jonas Gahr Støre (Ap) som stats­mi­nister.

Politikk

Slik er eliten som skal styre Norge