Høyre

Høyre-topp peker på Søreide

Ine Eriksen Søreide er den beste kandidaten til å bli ny leder i Høyre, sier Hårek Elvenes. Nå tar han et hardt oppgjør med dagens partiledelse.

AKTUELL? Ine Eriksen Søreide er her fotografert på kontoret sitt på Stortinget. Foto: Tom Henning BratlieAKTUELL? Ine Eriksen Søreide er her fotografert på kontoret sitt på Stortinget. Foto: Tom Henning Bratlie

Fram til mandag var Hårek Elvenes forsvarspolitisk talsperson i Høyre. Nå er han mot sin vilje ute av Stortinget for første gang på tolv år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidarpartiet

Leiaren i LO-forbundet Felles­for­bundet vil inn i Aps mektige sentral­styre. Men han slepp ikkje inn.

Iran

Å tro på regime­skifte i Iran er dummere enn å tro på julenissen, mener forsker Hilde Henriksen Waage

Skole

Oslo-elevene har 238 ekstra timer i norsk, matte og naturfag. Nå åpner Høyres skolebyråd for at timene kan brukes på noe annet.