Formuesskatt

Tror ikke på «gratis» LO-støtte til skattekutt

LO vil ikke stille seg bak et skatteforlik som kutter formuesskatten, uten at de rikeste beskattes på annet vis, tror LOs egen sjeføkonom Roger Bjørnstad.

Ut mot de rikeste: Det er de som ikke betaler skatt for sine kapitalinntekter man trenger formuesskatt for, mener LOs sjeføkonom Roger Bjørnstad: Ut mot de rikeste: Det er de som ikke betaler skatt for sine kapitalinntekter man trenger formuesskatt for, mener LOs sjeføkonom Roger Bjørnstad:

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) har invitert de andre partiene til skatteforlik etter valget. Formuesskatten, en het potet i valgkampen, ligger på bordet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Beredskap

Fagbe­ve­gelsen i nord etterlyser sivil opp­rust­ning, ikke bare militært.

Fagbevegelsen

I 2023 tapte Eystein Garberg knepent kampen om å bli leder i El og IT Forbundet. Nå stiller han på nytt.

Antisemittisme

Skandale i SVs søster­parti: rystes av jødehat