Formuesskatt

Mener hun blir skjøvet ut av Norge

Gründerbedriften til Kristin Omholt-Jensen har utløst 44.000 i formuesskatt over fire år. Samtidig har staten støttet selskapet med over ti millioner kroner.

Liten skatt: Fra Vika Atrium i Oslo håper Kristin Omholt-Jensen å bygge opp et selskap som kan tjene penger og har derfor engasjert seg mot formuesskatten – til tross for at en svært liten del av skatteregningen hennes stammer fra selskapet Maritime Optima. Liten skatt: Fra Vika Atrium i Oslo håper Kristin Omholt-Jensen å bygge opp et selskap som kan tjene penger og har derfor engasjert seg mot formuesskatten – til tross for at en svært liten del av skatteregningen hennes stammer fra selskapet Maritime Optima.

Kristin Omholt-Jensen står ved tusjtavla i de, ifølge henne selv, altfor dyre lokalene til selskapet Maritime Optima i Vika i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen