Kriminalitet

Planlegger minnestund

Antirasistisk senter planlegger minnemarkering for Tamima Nibras Juhar (34). Hun hadde mye kjærlighet å gi, sier tidligere kollega Inger Sønderland.

Drap: Venner og familie sørger etter at Tamima Nibras Juhar ble drept mens hun var på nattevakt i en barnevernsinstitusjon på Kampen. FOTO: PrivatDrap: Venner og familie sørger etter at Tamima Nibras Juhar ble drept mens hun var på nattevakt i en barnevernsinstitusjon på Kampen. FOTO: Privat

Natt til søndag ble 34 år gamle Tamima Nibras Juhar drept da hun var på nattevakt på en ettervernsinstitusjon til Gemt, tilbyder av barnevernstjenester, på Kampen i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Formuesskatt

Betong-gründer sa han måtte låne fem millioner i banken for å betale formues­skatten. Men skatte­reg­ningen var på 440.500 kroner.

Senterpartiet

Intern splittelse, brutte valgløfter og kollaps i oppslut­ningen preger Senter­par­tiet i Finnmark. Nå vil Sp-profiler i nord gjenreise partiet ved å gå i regjering – med SV.

Velferd

30.000 fattige er i jobb. – Det må være lettere å leve av lønna, sier SVs Marian Hussein