Oljefondet

Stoltenberg mener han har sitt på det tørre

Finansminister Jens Stoltenberg vedgår at det har skjedd feil i behandlingen av advarsler om Oljefondets investeringer. Samtidig står han fast på at han handlet raskt da tabben ble oppdaget.

I HARDT VÆR: Finansminister Jens Stoltenberg og oljefondssjef Nicolai Tangen deltok på et arrangement om Oljefondet under Arendalsuka forrige uke. Foto: Ole Berg-Rusten / NTBI HARDT VÆR: Finansminister Jens Stoltenberg og oljefondssjef Nicolai Tangen deltok på et arrangement om Oljefondet under Arendalsuka forrige uke. Foto: Ole Berg-Rusten / NTB

– Jeg vil ikke spekulere i hvorfor det skjedde, det som kan ha skjedd med den rapporten. Det viktigste er at vi tok affære med en gang det ble klart at den kanskje ikke var blitt behandlet sånn som den skulle, sier Jens Stoltenberg til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sykefravær

Ungdom nå til dags har ikke mer langtids­fravær på grunn av psykiske problemer enn andre. – Veldig positivt, sier forsker Lamija Delalic.

Sosiale medier

NTL-til­lits­valgte Snorre Reins politiske videoer fikk 12 millioner visninger i valgkamp­inn­spurten. Nå blir han politisk influenser på heltid.

Økonomi

I dag kan familier i etable­rings­fasen få bedre råd og bankene litt dårligere marginer.