Mot veggen

Mener Israel isolerer seg

En egen palestinsk stat er det eneste som kan bidra til en fredelig vei framover, sier Høyres «skyggeutenriksminister» Ine Eriksen Søreide.

«Skyggeminister»: Ine Eriksen Søreide møter Klassekampen på utenrikskomiteens rom på Stortinget. Hun leder utenrikskomiteen, har lang erfaring både som utenriksminister og forsvarsminister, og i en eventuell borgerlig regjering blir hun mest sannsynlig sentral på utenriksfeltet. «Skyggeminister»: Ine Eriksen Søreide møter Klassekampen på utenrikskomiteens rom på Stortinget. Hun leder utenrikskomiteen, har lang erfaring både som utenriksminister og forsvarsminister, og i en eventuell borgerlig regjering blir hun mest sannsynlig sentral på utenriksfeltet.

– Dersom du akkurat nå hadde vært utenriksminister i en Høyre-­regjering som så langt ikke hadde anerkjent Palestina – ville du gjort det nå?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Regje­ringens Palestina-aktivisme svekker Norge i Midtøsten, mener KrFU-leder Hadle Rasmus Bjuland. Han nekter å fordømme Israels krigføring.

Mot veggen

Natur og Ungdom feirar den endelege sigeren for Førde­fjor­den, men Nordic Mining held på med gruve­drif­ta som før.

Mot veggen

Kjendis­lege Kaveh Rashidi vil rive ned Nav. Men hva vil han ha isteden?