Israel og palestina

Krever at israelsk rådgiver arresteres

Partiet Konservativt kickstartet valgkampen med Benjamin Netanyahus sosiale medier-­rådgiver. Kripos vurderer om han skal pågripes for krigsforbrytelser.

ÆRESGJEST: Israelske Hananya Naftali har i flere år jobbet som kommunikasjonsrådgiver for Benjamin Netanyahu. Torsdag var han i Bergen og ble tatt imot av Konservativt-leder Erik Selle. ÆRESGJEST: Israelske Hananya Naftali har i flere år jobbet som kommunikasjonsrådgiver for Benjamin Netanyahu. Torsdag var han i Bergen og ble tatt imot av Konservativt-leder Erik Selle.

Den israelske statsministeren Benjamin Netanyahus kommunikasjonsrådgiver Hananya Naftali fikk en varm velkomst i Bergen i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gaza

Norge vil la Mohammad (11) bli gjenforent med mora. Problemet er at hun ikke slipper ut av Gaza.

Politikk

Som sin forgjenger Tonje Brenna vil den ferske arbeids- og inklu­de­rings­mi­nis­teren Kjersti Stenseng (Ap) styrke innsatsen for å få flere i jobb. Også uføre.

Miljø

Norsk olje og gass er en alliert i kampen mot fascisme, mener indu­stritopp Frode Alfheim