Oljefondet

Gaza-strid på Stortinget

Opposisjonen ville ha oljefondet ut av Gaza. Et Ap-ledet flertall sa nei – og får nå krass kritikk fra en folkerettsekspert.

HJELP: Palestinere på Gaza på vei for å få utlevert mat og pakker med nødhjelp tirsdag. Foto: Abdel Kareem Hana, AP/NTBHJELP: Palestinere på Gaza på vei for å få utlevert mat og pakker med nødhjelp tirsdag. Foto: Abdel Kareem Hana, AP/NTB

Mens Israels krig og okkupasjon forverrer situasjonen for palestinerne dag for dag, stiger kritikken mot Oljefondets investeringer på okkupert land og i selskaper som forsyner Israels krigsmaskineri.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Innelåste arbeidere, seks euro i timelønn og vaskebøtte som personal­toalett: Her er LOs villeste historier etter 40 år med sommer­pa­trulje.

Arbeidsliv

Regje­ringens forsøk på å regulere taxi­bran­sjen har gjort vondt til verre, sier sjåfører. Nå ber de om hjelp til å tøyle Uber og Bolt.

Kriminalitet

Pride­ge­neral Vilje Augustin Juvskås i Vinje fikk garasjen påtent, i det politiet mistenker er hatkri­mi­na­litet. – Vanskelig å akseptere, sier Juvskås.