Teater

Vedum fikk viljen sin

Etter nesten åtte måneder er de ulike oppussings­planene for Nationaltheatret ferdig kvalitetssikret. Rådet til regjeringen er tydelig: Velg Volvo, ikke Rolls-Royce.

Jubler: I fjor høst trakk daværende finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) i nødbremsen. Han mente planene for Nationaltheatret var blitt altfor dyre. Nå er kvalitetssikringen kommet – og den er langt på vei enig med ham. Jubler: I fjor høst trakk daværende finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) i nødbremsen. Han mente planene for Nationaltheatret var blitt altfor dyre. Nå er kvalitetssikringen kommet – og den er langt på vei enig med ham.

Det er kanskje ingen utpreget schwung over ordet, men nå er det altså klart: Konsulentfirmaet som har gjennomgått de ulike forslagene til oppussing og utvidelse av Nationaltheatret, anbefaler «minimumsalternativet».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

KAUK

«KAUK» er ei leiken og upretensiøs framsyning der alvoret heile tida ligg på lur.

Melding

For lukkede dører

Ei velregissert oppsetjing om vårt sjølvpålagde helvete når vi gjer oss avhengige av stadfesting frå andre i staden for å stå for eigne val.

Teater

Draum om hausten

Ei poetisk og bilderik framsyning som appellerer til fabulering om dei store spørsmåla i tilværet.