Skole

Skroter Nordtuns skolebe­stilling

«Vi har ikke klart å finne en løsning som fungerer.» Slik svarer Utdanningsdirektoratet på Kari Nessa Nordtuns bestilling om å fjerne digitale ferdigheter fra småskolen.

SIER NEI: Geir Røsvoll, leder i Utdannings­forbundet, vil ikke fjerne digitale ferdigheter som en grunnleggende ferdighet på 1. til 4. trinn. SIER NEI: Geir Røsvoll, leder i Utdannings­forbundet, vil ikke fjerne digitale ferdigheter som en grunnleggende ferdighet på 1. til 4. trinn.

«Det er på tide å trekke i bremsen. Vi må være ‘føre var’ og tone ned bruken av digitale verktøy blant de aller yngste elevene.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Islands nei til EU kan gje meir fisk til norske fiskebåtar, trur Audun Maråk i fiskeri­or­ga­ni­sa­sjonen Fiskebåt.

Demokrati

Ny dansk maktut­greiing: – Vi har flytta makt til noko vi ikkje kan kontrol­lere

Olje

Energi­mi­nister Terje Aasland (Ap) ønsker leitekåte olje­sel­skap, og LO og NHO vil utforska uopna område nærare Svalbard. Klima- og oljeeks­pertar fryktar uhemma oljejakt.