Landbruk

Uroa for bondelivet

Faren har bedt Vebjørn Moe Brekken (18) tenka seg godt om før han tar over familiegarden. Ap-politikarar lokalt er skuffa over eigen regjerings tilbod til bøndene.

Framtida: Vebjørn Moe Brekken (på traktoren) er midt i våronna på landbrukslinja på Skjetlein vidaregåande skule. Saman med medelevane Jens Einar Solem, Ingeborg Lilleinset Myrbekk og Erik Sommerschild drøymer han om å ta over og få dyra tilbake på garden han er vaksen opp på. Framtida: Vebjørn Moe Brekken (på traktoren) er midt i våronna på landbrukslinja på Skjetlein vidaregåande skule. Saman med medelevane Jens Einar Solem, Ingeborg Lilleinset Myrbekk og Erik Sommerschild drøymer han om å ta over og få dyra tilbake på garden han er vaksen opp på.

Møkkakøyring står på timeplanen på Skjetlein vidaregåande skule utanfor Trondheim. Med hengar, last og traktor har elevane på landbrukslinja over 16 tonn å arbeida med.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnehage

Romsås-mødrene Kristin Furulund, Fatima Yasien og Eden Paalgard tror kutt i barne­hage­til­budet vil få flere til å forlate bydelen.

Digitalisering

Det er ikke nok å innføre alders­grense på sosiale medier. Det er enda viktigere å lage nye digitale platt­for­mer, mener Hilde Nagell i Agenda.

Ytre høyre

Nystiftede Bevar Norge har som mål å beskytte landet mot kulturelt forfall. Kristne verdier står i høysetet, ifølge lokal­lags­leder i Bergen Rune Samnøy.