Valg 2025

Rike givere kan få skattekutt på 716 mill.

Investering i blått kutt i formues­skatten kan gi rike nordmenn en gevinst på over 1500 prosent.

ØNSKER SKATTEKUTT: Sist gang Høyre satt i regjering, ba Christen Sveaas Solberg regjeringen om å vise handlekraft og fjerne formuesskatten. Milliardæren, her på en middag i forbindelse med åpningen av Nasjonalmuseet i 2022, har gitt blå valgkampstøtte i en årrekke. Før høstens valg har han gitt Høyre fem millioner kroner. Foto: Javad Parsa, NTBØNSKER SKATTEKUTT: Sist gang Høyre satt i regjering, ba Christen Sveaas Solberg regjeringen om å vise handlekraft og fjerne formuesskatten. Milliardæren, her på en middag i forbindelse med åpningen av Nasjonalmuseet i 2022, har gitt blå valgkampstøtte i en årrekke. Før høstens valg har han gitt Høyre fem millioner kroner. Foto: Javad Parsa, NTB

De fire partiene på blå side, Høyre, Frp, Venstre og KrF, er langt fra enige om alt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.