Valg 2025

Rike givere kan få skattekutt på 716 mill.

Investering i blått kutt i formues­skatten kan gi rike nordmenn en gevinst på over 1500 prosent.

ØNSKER SKATTEKUTT: Sist gang Høyre satt i regjering, ba Christen Sveaas Solberg regjeringen om å vise handlekraft og fjerne formuesskatten. Milliardæren, her på en middag i forbindelse med åpningen av Nasjonalmuseet i 2022, har gitt blå valgkampstøtte i en årrekke. Før høstens valg har han gitt Høyre fem millioner kroner. Foto: Javad Parsa, NTBØNSKER SKATTEKUTT: Sist gang Høyre satt i regjering, ba Christen Sveaas Solberg regjeringen om å vise handlekraft og fjerne formuesskatten. Milliardæren, her på en middag i forbindelse med åpningen av Nasjonalmuseet i 2022, har gitt blå valgkampstøtte i en årrekke. Før høstens valg har han gitt Høyre fem millioner kroner. Foto: Javad Parsa, NTB

De fire partiene på blå side, Høyre, Frp, Venstre og KrF, er langt fra enige om alt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Mens andre arbeids­ta­karar har styrka kjøpe­kraf­ta si, heng hotell- og restau­rant­ar­bei­darar etter. Streikande Matija Zovku er bekymra for bransjen.

Integrering

Abid Raja grunnla Minotenk i 2010. Han advarer mot langsik­tige skade­virk­ninger dersom de, LIM og OMOD går konkurs.

Økonomi

LO-økonom Roger Bjørnstad er glad for at Norges Bank vurderer å ta inn front­fags­mo­dellen i sin nye makro­øko­no­miske hoved­mo­dell.