Valg 2025

Rike givere kan få skattekutt på 716 mill.

Investering i blått kutt i formues­skatten kan gi rike nordmenn en gevinst på over 1500 prosent.

ØNSKER SKATTEKUTT: Sist gang Høyre satt i regjering, ba Christen Sveaas Solberg regjeringen om å vise handlekraft og fjerne formuesskatten. Milliardæren, her på en middag i forbindelse med åpningen av Nasjonalmuseet i 2022, har gitt blå valgkampstøtte i en årrekke. Før høstens valg har han gitt Høyre fem millioner kroner. Foto: Javad Parsa, NTBØNSKER SKATTEKUTT: Sist gang Høyre satt i regjering, ba Christen Sveaas Solberg regjeringen om å vise handlekraft og fjerne formuesskatten. Milliardæren, her på en middag i forbindelse med åpningen av Nasjonalmuseet i 2022, har gitt blå valgkampstøtte i en årrekke. Før høstens valg har han gitt Høyre fem millioner kroner. Foto: Javad Parsa, NTB

De fire partiene på blå side, Høyre, Frp, Venstre og KrF, er langt fra enige om alt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ytre høyre

Document inviterer Storbri­tannias største ytre høyre-aktivist til Norge

Natur

Den nye Rødlista er dyster lesning: Den ville fjell­na­turen krymper, bloms­ter­en­gene dør ut, myrene forsvinner, og elvene blir forurenset.

Arbeidsliv

Arbeids­inn­vand­rere bor og jobber i Norge uten tilgang på helsehjelp og BankID. Forskere vil fjerne ordningen som holder dem utafor velferden.