Skole

– Skjerm har en naturlig plass i skolen

Kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap) vil at skolen skal bli mindre digital. Den nye sjefen for Utdanningsetaten i Oslo er rykende uenig.

Mektig: Marius Arnason Bøe flytter snart fra Bergen til Oslo for å ta over sjefsstolen i Utdanningsetaten, hvor han får ansvar for 17.000 ansatte. Mektig: Marius Arnason Bøe flytter snart fra Bergen til Oslo for å ta over sjefsstolen i Utdanningsetaten, hvor han får ansvar for 17.000 ansatte.

I går ble Marius Arnason Bøe (48) presentert som ny direktør for Utdanningsetaten i Oslo. Han er i dag direktør for byrådsavdeling for barnehage og skole i Bergen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arktis

Varmere vann og nye arter fra sør presser de arktiske artene. Den nesten usynlige ishavsåta er viktigst, og allerede ser forskerne endringer.

Budsjett

Høyresida i Trondheim skal kutte i eien­doms­skatten. Med det sparer byens boligeiere 11 kroner i måneden.

Innvandring

Ap lover strammere innvandrings­politikk. Men Høyre vil gå lenger.