Skole

– Skjerm har en naturlig plass i skolen

Kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap) vil at skolen skal bli mindre digital. Den nye sjefen for Utdanningsetaten i Oslo er rykende uenig.

Mektig: Marius Arnason Bøe flytter snart fra Bergen til Oslo for å ta over sjefsstolen i Utdanningsetaten, hvor han får ansvar for 17.000 ansatte. Mektig: Marius Arnason Bøe flytter snart fra Bergen til Oslo for å ta over sjefsstolen i Utdanningsetaten, hvor han får ansvar for 17.000 ansatte.

I går ble Marius Arnason Bøe (48) presentert som ny direktør for Utdanningsetaten i Oslo. Han er i dag direktør for byrådsavdeling for barnehage og skole i Bergen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

Pisa-vinner Estland har ett råd til land som vil lære

Kriminalomsorg

Retts­psy­kiater Randi Rosenqvist er bekymret for kuttene i norske fengsler, i en tid hvor stadig flere innsatte er psykisk syke.

Barnevern

Tidlegare barne­mi­nister Kjersti Toppe (Sp) vil legga ned Bufetats godkjen­nings­organ for barne­verns­in­sti­tu­sjonar.