ReportasjeReligion

Rekordmange melder seg inn i kirka

Den norske kirke gjør døra høy, porten vid og terskelen lav. Er det en passe dose Gud som er hemmeligheten bak medlemsveksten?

La de små barn: Lars Kringen (t.v.) med Jenny på ni månder og Tommy Vad Funderud med Gaia på 14 måneder har vært på babysang i Hasle kirke. Her slapper de av i menighetssalen. La de små barn: Lars Kringen (t.v.) med Jenny på ni månder og Tommy Vad Funderud med Gaia på 14 måneder har vært på babysang i Hasle kirke. Her slapper de av i menighetssalen.

Det er som et leirbål. Bare uten ild.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

8. mars

Gruppa Kvinne­ak­ti­vis­tene i Oslo vil slå fast at 8. mars-toget er imot sexkjøp. Å legge lokk på uenig­he­tene ødelegger for den femi­nis­tiske kampen, sier leder i Fri Oslo og Viken.

Helse

Tusenvis i Møre og Romsdal og i Nordland kan miste ambulanse­tjenesten. Nå manes det til folke­opp­rør for å få stanset kuttene.

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.