Kriminalitet

Ber om bedre vern for hallikenes ofre

SV mener at ofre for utnyttelse bør få bedre rettssikkerhet.

Bordell: I denne bygården i Oslo ble det drevet et bordell med unge kvinner fra Øst-Europa i nesten ett år. I byer over hele Norge foregår det organisert sexsalg med skyhøy fortjeneste og en strøm av kunder. Bordell: I denne bygården i Oslo ble det drevet et bordell med unge kvinner fra Øst-Europa i nesten ett år. I byer over hele Norge foregår det organisert sexsalg med skyhøy fortjeneste og en strøm av kunder.

Lørdag skildret Klassekampen hvordan ekteparet Mike og Eva i løpet av få år bygget opp et av Norges største halliknettverk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

For

Leiaren i FORs ungdoms­parti hyllar Nord-Korea og kallar det eit av verdas mest demo­kra­tiske land.

Yrkesskade

Fagbe­ve­gelsen feirer politisk flertall for nye yrkes­skade­regler. Men før dette uttrykkes i klartekst er det ingen endring, mener advokat.

Budsjett

Trygve Slagsvold Vedum flagga at Sp ikkje vil forhandle budsjett saman med SV. Men onsdag satt dei to partia ved same forhand­lings­bord.