Kriminalitet

Ber om bedre vern for hallikenes ofre

SV mener at ofre for utnyttelse bør få bedre rettssikkerhet.

Bordell: I denne bygården i Oslo ble det drevet et bordell med unge kvinner fra Øst-Europa i nesten ett år. I byer over hele Norge foregår det organisert sexsalg med skyhøy fortjeneste og en strøm av kunder. Bordell: I denne bygården i Oslo ble det drevet et bordell med unge kvinner fra Øst-Europa i nesten ett år. I byer over hele Norge foregår det organisert sexsalg med skyhøy fortjeneste og en strøm av kunder.

Lørdag skildret Klassekampen hvordan ekteparet Mike og Eva i løpet av få år bygget opp et av Norges største halliknettverk.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Utenriks

Det er ingen tvil om at Grønland tilhører Danmark, slår stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap) fast. Han kaller Donald Trumps uttalelser «helt uaksep­table».

Venstresida

Ap-nestleder Tonje Brenna mener partiene på venstre­sida er i utakt med folk flest i spørsmål om klima, krimi­na­litet og inn­vand­ring.

Innvandring

Det er vanske­le­gare å snakke høgt om dei positive sidene ved inn­vand­ring i dag enn om utford­rin­gane, meiner Eivind Trædal (MDG).