Arbeidsliv

Færre med tariffavtale i Foodora

Stadig færre sykkelbud er fagorganisert. Klubbleder Philip Rein peker på Wolt og etterlyser like konkurransevilkår i bransjen.

PÅ HJUL: Klubbleder i Foodora Philip Rein mener det trengs en egen bransjeavtale som regulerer arbeidsforhold på tvers av selskapene. PÅ HJUL: Klubbleder i Foodora Philip Rein mener det trengs en egen bransjeavtale som regulerer arbeidsforhold på tvers av selskapene.

I 2019 hadde Fellesforbundet grunn til å feire. Etter en lang streik fikk sykkelbudene i Foodora tariffavtale. Det var en viktig seier for fagbevegelsen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Israel og iran

Iranere jubler over at Revo­lu­sjons­gardens leder er drept, men er redde for eskalering. Flere håper på regimets fall, sier eksil­iraner Fatemeh Ekhtesari.

Oppdrett

Fiskeri­kom­mu­nene Vardø og Vadsø i Finnmark sier nei til tradi­sjonell lakse­opp­drett. De krever anlegg på land eller lukkede merder til havs.

Arbeidsliv

Tidligere barne- og fami­lie­mi­nister Kjersti Toppe (Sp) ber regje­ringen si nei til private krema­to­rier.