Demokrati

Vill vest i valgomat-­verden

Mannen bak nettsida valgomaten.net hevder han står bak landets største valgomat. Den inneholder en rekke feil og mangler.

Valg på internett: Norgesdemokratene får best uttelling på valgomaten til nettsida valgomaten.net, mens Ap og Høyre havner under sperregrensa. Sånn ser det ikke ut på andre nasjonale meningsmålinger. Foto i bilderigget: skjermdump fra valgomaten.noValg på internett: Norgesdemokratene får best uttelling på valgomaten til nettsida valgomaten.net, mens Ap og Høyre havner under sperregrensa. Sånn ser det ikke ut på andre nasjonale meningsmålinger. Foto i bilderigget: skjermdump fra valgomaten.no

Stortingsvalget nærmer seg med stormskritt, og med det øker interessen for valgomater på internett. NRK, TV2, VG og Dagbladet tilbyr alle partivelgere som skal hjelpe folk å finne ut hvilket parti de er mest enige med.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Psykologi

For tre år siden ble det innført en kvali­tets­kon­troll av psyko­logers arbeid i barne­for­de­lings­saker. Det har ikke hjulpet, mener advokater.

Fagbevegelse

Valget av Felles­for­bundets nye ledelse etter Jørn Eggums avgang utsettes til august. Flere tillits­valgte skulle heller sett at det ble innkalt til ekstra­or­dinært landsmøte.

Psykologi

Psykolog Rolf Marvin Bøe Lindgren mener at han og kollegaene hans ikke har noe i rettssaker om barne­for­deling å gjøre. – Fagfeltet vårt er ikke modent for det, sier han.