Feminisme

Vil ha motstandere ut av 8. mars-toget

8. mars-komiteen er lei plakater i toget som strider mot vedtatte paroler. Nå vil de hjelpe menings­motstandere med å lage sitt eget tog.

Ryddehjelp: Maiken Sætran Lium (foran) og Natalie Roshauw fra AU i 8. marskomiteen vil rydde vekk paroler som omhandler prostitusjon, stripping og surrogati fra hovedtoget over til et alternativt tog. Ryddehjelp: Maiken Sætran Lium (foran) og Natalie Roshauw fra AU i 8. marskomiteen vil rydde vekk paroler som omhandler prostitusjon, stripping og surrogati fra hovedtoget over til et alternativt tog.

«Stripping er kunst», ­«Sexarbeidere er også feminister» og «Terf er lik fascisme» dukket opp på flere plakater i 8. mars-toget i Oslo. Det reagerer 8. mars­komiteen på.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adhd

Private tjener godt på å utrede ADHD og autisme

Barnevern

Når barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) sier at insti­tu­sjonsbarn har gode muligheter til å varsle, har hun mis­for­stått, mener «Alex».

Politikk

To tidligere ledere av Samepo­litisk råd i SV melder seg ut av partiet. Tre styre­med­lemmer og en vara i rådet vil ikke ta gjenvalg.