Kriminalitet

Siktet for drapsplan har kopling til svensk gjeng

Fire personer er siktet for å planlegge drap på sønnen til en politimann i Stavanger.

Rekruttering: Sør-Vest politidistrikt jobber ut fra at unge kriminelle kan rekrutteres til volds- og narkotikaoppdrag av organiserte kriminelle nettverk. Bildet er tatt i en annen sammenheng. Foto: Fredrik Refvem, Stavanger AftenbladRekruttering: Sør-Vest politidistrikt jobber ut fra at unge kriminelle kan rekrutteres til volds- og narkotikaoppdrag av organiserte kriminelle nettverk. Bildet er tatt i en annen sammenheng. Foto: Fredrik Refvem, Stavanger Aftenblad

Minst én av de fire personene som nå er siktet for å ha planlagt et drap i Stavanger, har koplinger til en svensk kriminell gjeng, erfarer Klassekampen. Flere andre medier omtalte det samme i går.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Feminisme

Misliker man parolene, får man lage sitt eget tog, sier 8. mars-komiteen.

Skule

Tre barne­sku­lar kan bli lagt ned i vestlands­kom­munen Sunnfjord neste veke. KS trur mange kommunar må flytta pengar frå skule til omsorg framover.

Beredskap

I en urolig tid må vi gjenoppta debatten om ett års obligatorisk­ samfunns­tje­neste, mener Dag Mossige (Ap).