Reportasje

– Vi er allerede i en førkrigs­pe­riode. Ting kan komme ut av kontroll.

Den taiwanske forsvarsanalytikeren Jason Hsu mener Taiwan må gi Donald Trump alt han vil ha, for å unngå at øya blir ofret til Kina.

TAIWAN-TRØBBEL: Forsvarsekspert Jason Hsu har sittet i parlamentet i Taiwan. Nå er han urolig for at USA under Donald Trump ikke lenger er like forplikta til å støtte øya i striden med Kina. TAIWAN-TRØBBEL: Forsvarsekspert Jason Hsu har sittet i parlamentet i Taiwan. Nå er han urolig for at USA under Donald Trump ikke lenger er like forplikta til å støtte øya i striden med Kina.

Etter en lang dag med simulering av krig med Kina synker Jason Hsu ned på en stol rundt et bord med hvit duk og tar seg en slurk taiwansk øl.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa

USAs avgåtte antiter­rorsjef Joe Kent vil mobilisere Maga mot Iran-krigen. Den ameri­kanske grave­jour­na­listen Ken Klip­pen­stein kaller det «et internt kupp­for­søk».

Vestbredden

Israelske bosettere herjer fritt på Vest­bred­den. Frisør Ziad Ghaleb så dem marsjere i gatene denne uka.

Cuba

Jeremy Corbyn og den irske rapgruppa Kneecap er på Cuba for å vise støtte til landet som trues av USA.