Reportasje

– Vi er allerede i en førkrigs­pe­riode. Ting kan komme ut av kontroll.

Den taiwanske forsvarsanalytikeren Jason Hsu mener Taiwan må gi Donald Trump alt han vil ha, for å unngå at øya blir ofret til Kina.

TAIWAN-TRØBBEL: Forsvarsekspert Jason Hsu har sittet i parlamentet i Taiwan. Nå er han urolig for at USA under Donald Trump ikke lenger er like forplikta til å støtte øya i striden med Kina. TAIWAN-TRØBBEL: Forsvarsekspert Jason Hsu har sittet i parlamentet i Taiwan. Nå er han urolig for at USA under Donald Trump ikke lenger er like forplikta til å støtte øya i striden med Kina.

Etter en lang dag med simulering av krig med Kina synker Jason Hsu ned på en stol rundt et bord med hvit duk og tar seg en slurk taiwansk øl.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Israel

Iran-krigen har massiv støtte i Israel. – Jeg kjenner ikke igjen landet mitt, sier krigs­mot­stander.

Libanon

Israelske angrep har fordrevet over én million libanesere. De frykter først og fremst for livet og deretter for framtida, ifølge Flykt­ning­hjelpens Ahmad Badr i Beirut.

Cuba

Mens USA øker presset mot Cuba, vokser også misnøyen med myndig­he­tene. Fredag ble et lokalt parti­kon­tor satt i brann.