Album

Nå er det June igjen

Trivelig trio koser seg der de cruiser avgårde med hvilepuls.

NATTERAVNER PÅ EN DINER: Larry June og 2 Chainz med The Alchemist. Foto: PresseNATTERAVNER PÅ EN DINER: Larry June og 2 Chainz med The Alchemist. Foto: Presse
Album

Larry June, 2 Chainz & The Alchemist

Life Is Beautiful

The Freeminded Records/2 Chainz/ALC Records

Lista over «rappere som signerte med storselskap og forsvant i løpet av et hektisk år eller to rundt høyden av MySpace-æraen cirka 2010» er lang. Og det hender stadig at noen av de stikker hodet frem. Bare forrige fredag dumpet det for eksempel ned en finfin ep med Rick Ross-signeringen Stalley, for de som måtte huske ham.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Album

Smerz

Big City Life

Smerz byr på litt mindre smerte i sitt album nummer to.

«Tsapiky! Modern Music from Southwest Madagascar»

Diverse artister

Sannsynligvis den villeste og mest intense samleplata som slippes i år, innspilt live, on location, i det sørvestlige Madagaskar – der musikken er i sentrum for seremoniene, eller kanskje vi skal kalle det festivalene, rundt både bryllup og begravelser: tre til sju dager med sigaretter, øl, lokalt rom og – ikke minst – tsapiky. Det er ikke så lett å få grep om hva denne musikkstilen faktisk er, men uttrykket er såpass ekstatisk at det er lett å la seg rive med, fra Mahemys hardtrockende åpner «Je mitsiko ro mokotse» til Mirasoa & Mahapotekes heliumsvokal på avsluttende «Bleu bleu», med mye rått gitarspill derimellom.

Friendship

Caveman Wakes Up

Melankolsk og klassisk indie-vidd.