Ruspolitikk

Duka for ny ruskamp i Ap

Ap-nestleiar Tonje Brenna vil framleis forby narkotika, men får kamp på landsmøtet. Ein statsrådskollega og AUF-sjefen frontar motstanden.

Nei: Nestleiar i Arbeidarpartiet Tonje Brenna og resten av programkomiteen set foten ned for å avkriminalisera små mengder narkotika til eige bruk. Nei: Nestleiar i Arbeidarpartiet Tonje Brenna og resten av programkomiteen set foten ned for å avkriminalisera små mengder narkotika til eige bruk.

Fleire i Arbeidarpartiet har i mange år jobba for at partiet skal gå inn for ei avkriminalisering av mindre mengder narkotika. Arbeidarpartiet var delt på midten under førre landsmøte, men enda med å seia nei.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Revidert nasjonalbudsjett

En rekke orga­ni­sa­sjoner fra Change­ma­ker og Attac til Minotenk og Lim ligger an til å miste stats­støt­te. Det vil SV gjøre noe med.

Politikk

Indu­stri­kon­sernet Mantena er ikke attraktivt for private aktører, mener stortings­re­pre­sentant Rune Støstad (Ap). Han kan likevel ikke garantere for at det ikke priva­ti­seres.

Sv

Eirik Faret Saka­rias­sen (SV) vil sjå til KrFs fami­lie­ver­diar for eige partis nye slagord.