Ruspolitikk

Duka for ny ruskamp i Ap

Ap-nestleiar Tonje Brenna vil framleis forby narkotika, men får kamp på landsmøtet. Ein statsrådskollega og AUF-sjefen frontar motstanden.

Nei: Nestleiar i Arbeidarpartiet Tonje Brenna og resten av programkomiteen set foten ned for å avkriminalisera små mengder narkotika til eige bruk. Nei: Nestleiar i Arbeidarpartiet Tonje Brenna og resten av programkomiteen set foten ned for å avkriminalisera små mengder narkotika til eige bruk.

Fleire i Arbeidarpartiet har i mange år jobba for at partiet skal gå inn for ei avkriminalisering av mindre mengder narkotika. Arbeidarpartiet var delt på midten under førre landsmøte, men enda med å seia nei.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Sp og høyresida går sammen om å avskaffe prisrådet for lakse­skat­ten. – Begyn­nelsen på slutten for lakse­skat­ten, sier professor Finn Kinserdal.

Industri

Regje­ringen vil ikke bidra til finan­siering av gruve­opp­start i Kirkenes. Det får lokale Ap-profiler til å reagere.

Politikk

Avgifts­kuttet på drivstoff senker faren nye rentehopp, mener Sp-topp Bjørn Arild Gram. Han sier det kan bli nødvendig å videreføre avgifts­kuttet i høst.