Musikk

Saksøker «musikk-adel»

Populærkomponistene i Nopa mener kunstmusikerne får for mye av bibliotekvederlaget. Nå varsler de søksmål.

SLUTT PÅ IDYLLEN: Tove Bøygard, styrenestleder i Nopa, har sett seg lei på at kunstmusikken får flest stipender. SLUTT PÅ IDYLLEN: Tove Bøygard, styrenestleder i Nopa, har sett seg lei på at kunstmusikken får flest stipender.

Før jul bestemte Forfatterforbundet (FF) seg for å gå til søksmål mot Den norske Forfatterforening (DNF) for å få en større andel av bibliotekvederlaget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ved veis ende

Bror Wyller (1955–2026) til minne.

Musikk

Festi­va­lene krever eksklu­si­vitet av artistene de booker. Det går utover konsert­tilbudet lokalt, mener flere spille­ste­der.

Teater

Shake­spea­re­tids­skriftet har kåret 2000-tallets beste teater. Men juryen glemte den nye politiske bølgen, hevder teater­kri­tiker.