Politikk

Lager ny venstre­al­li­anse

Rødgrønne tankesmier slår seg sammen for å prøve å gi venstresida drahjelp i valgkampen.

Mobiliserer: Linn Herning i For Velferdsstaten, Elise Tunstrøm i Manifest og Trygve Svensson i Agenda vil gi venstresida drahjelp. Mobiliserer: Linn Herning i For Velferdsstaten, Elise Tunstrøm i Manifest og Trygve Svensson i Agenda vil gi venstresida drahjelp.

Det ser ikke veldig lyst ut for venstresida fram mot valget i høst. Med mindre noe skjer, ligger Norge an til å få et av de blåeste stortingene i historien. Det håper de tre venstreorienterte tankesmiene For Velferdsstaten, Manifest og Agenda nå å gjøre noe med.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Atomvåpen

Hiroshima-over­le­vende frykter Norge har glemt farene ved atomvåpen

Kampen-drapet

Utfallet av rettssaken om drapet på Tamima Nibras Juhar vil sende et viktig signal om hvordan samfunnet møter hatkri­mi­na­litet i sin groveste form, mener Sonia Nemati i Antira­sistisk senter.

Atomvåpen

– Vi kommer ikke under Frankrikes atompa­raply, sier Jonas Gahr Støre