Politikk

Lager ny venstre­al­li­anse

Rødgrønne tankesmier slår seg sammen for å prøve å gi venstresida drahjelp i valgkampen.

Mobiliserer: Linn Herning i For Velferdsstaten, Elise Tunstrøm i Manifest og Trygve Svensson i Agenda vil gi venstresida drahjelp. Mobiliserer: Linn Herning i For Velferdsstaten, Elise Tunstrøm i Manifest og Trygve Svensson i Agenda vil gi venstresida drahjelp.

Det ser ikke veldig lyst ut for venstresida fram mot valget i høst. Med mindre noe skjer, ligger Norge an til å få et av de blåeste stortingene i historien. Det håper de tre venstreorienterte tankesmiene For Velferdsstaten, Manifest og Agenda nå å gjøre noe med.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sikkerhet

Kina kan bestemme seg for å sende atomubåter til Arktis innen året er omme, tror forfatter og journalist Bård Wormdal.

Integrering

Salam Norge har sendt to ulike søknader, med to ulike avsendere, om drifts­støt­te for 2026. Bufdir avventer hvem som skal stå bak søknaden.

Reportasje

I løpet av ett år har Jumaa fullført fire års utdanning