IntervjuPolitisk jul

Sender SV en advarsel

– Min frykt er at vi skal bli som Arbeiderpartiet, sier Kari Elisabeth Kaski om intern uro i SV. Nå takker hun snart for seg på Stortinget.

SKUFFET: Kari Elisabeth Kaski mener Ap og Sp overlater regjeringens klima- og miljøpolitikk til SV. Det kan ikke fortsette, sier hun – her fotografert i julegata i Spikersuppa. SKUFFET: Kari Elisabeth Kaski mener Ap og Sp overlater regjeringens klima- og miljøpolitikk til SV. Det kan ikke fortsette, sier hun – her fotografert i julegata i Spikersuppa.

Da SV skulle forhandle med regjeringen om statsbudsjettet i år, var det uten partiets profilerte finanspolitiske talsperson. Kari Elisabeth Kaski ble nemlig sykemeldt i forkant, etter en langvarig konflikt internt i partiet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Trygdeskandalen

Staten har forsøkt å tilbake­holde viktig infor­masjon for ofrene i trygde­skan­dalen, ifølge jusspro­fes­sorer.

Rasisme

Mener Frp-råd­gi­verens utsagn er «åpenbart rasistisk»

Politikk

Timer før Stortinget stemte for å kutte i drivstoff­av­gif­tene, tok Ap-nestleder Tonje Brenna personlig kontakt med Høyre-leder Ine Eriksen Søreide for å advare mot vedtaket.