Innvandring

Kranglar om somaliarar

Justisminister Emilie Enger Mehl (Sp) og Frp skuldar kvarandre for å ha sloppe inn mange somaliarar til Noreg.

STRENG: I spørjetimen på Stortinget onsdag var justisminister Emilie Enger Mehl oppteken av å framstå streng i innvandringspolitikken. Foto: Line Ørnes SøndergaardSTRENG: I spørjetimen på Stortinget onsdag var justisminister Emilie Enger Mehl oppteken av å framstå streng i innvandringspolitikken. Foto: Line Ørnes Søndergaard

I Stortinget i går enda Justisminister Emilie Enger Mehl frå Senterpartiet og Helge André Njåstad frå Frp i ein krangel om kven som har ansvaret for at det er så mange med somalisk bakgrunn i Noreg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

De fleste fylkes­le­derne i SV vil beholde Kirsti Bergstø, men et mindretall holder døra åpen for at valgko­mi­teen kan vrake parti­le­deren.

7. oktober

Arran­gø­rene av Palestina-mar­ke­ringen 7. oktober vil ikke gå med på krav om å ikke vise støtte til Hamas, det iranske regimet eller vold mot sivile. Nå trekker Rød Ungdom tilslut­ningen.

Politikk

Halve parti­lei­inga til Kirsti Bergstø trekk seg. No melder ei rekke SV-profiler seg på i kampen om makt og posisjonar.