Livssyn

Tro, håp og penger

Et 55 år gammelt prinsipp for hvordan tro finansieres, står for fall. Snart får vi vite hvem som skal gi råd om en ny finansieringsmodell for tros- og livssynsamfunn.

Livssynsåpent: Kjersti Toppe (Sp) har ansvaret for tros- og livssynsfeltet i regjeringen. Her er hun på årskonferansen for Samarbeidsrådet for tros- og livsynssamfunn tirsdag. Livssynsåpent: Kjersti Toppe (Sp) har ansvaret for tros- og livssynsfeltet i regjeringen. Her er hun på årskonferansen for Samarbeidsrådet for tros- og livsynssamfunn tirsdag.

I år er det tusen år siden kristningen av Norge. Det har hatt sin pris.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ministernes mester

I Espen Barth Eide har regjeringa ein utanriks­mi­nister som er skremmande dyktig – og mindre mektig enn USA trur.

Arbeidsliv

Å få en sykmelding bestridt får store øko­no­miske konse­kvenser for sykmeldte. Arbeids­mi­nister Kjersti Stenseng mener likevel arbeids­gi­vere bør ha muligheten.

Arbeidsliv

Ridvan Ademi ble nektet sykelønn da mora lå for døden. Det trengs bedre ordninger, mener Olaug Bollestad, som selv ble sykmeldt da mannen fikk hjerne­blød­ning.