Livssyn

Tro, håp og penger

Et 55 år gammelt prinsipp for hvordan tro finansieres, står for fall. Snart får vi vite hvem som skal gi råd om en ny finansieringsmodell for tros- og livssynsamfunn.

Livssynsåpent: Kjersti Toppe (Sp) har ansvaret for tros- og livssynsfeltet i regjeringen. Her er hun på årskonferansen for Samarbeidsrådet for tros- og livsynssamfunn tirsdag. Livssynsåpent: Kjersti Toppe (Sp) har ansvaret for tros- og livssynsfeltet i regjeringen. Her er hun på årskonferansen for Samarbeidsrådet for tros- og livsynssamfunn tirsdag.

I år er det tusen år siden kristningen av Norge. Det har hatt sin pris.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Kan gå i streik for å sikre tariff­av­tale

Ministernes mester

Jon-Ivar Nygård er samferdsle­mi­nis­teren som lyt avlyse store prosjekt. Kunne han ha fått til meir?

Trygdeskandalen

I vår ble regje­ringen tvunget til å legge fram en hemmelig rapport knyttet til trygde­skan­dalen. Men dokumenter som viser hvordan rapporten ble fulgt opp, holdes fortsatt skjult.