Livssyn

Tro, håp og penger

Et 55 år gammelt prinsipp for hvordan tro finansieres, står for fall. Snart får vi vite hvem som skal gi råd om en ny finansieringsmodell for tros- og livssynsamfunn.

Livssynsåpent: Kjersti Toppe (Sp) har ansvaret for tros- og livssynsfeltet i regjeringen. Her er hun på årskonferansen for Samarbeidsrådet for tros- og livsynssamfunn tirsdag. Livssynsåpent: Kjersti Toppe (Sp) har ansvaret for tros- og livssynsfeltet i regjeringen. Her er hun på årskonferansen for Samarbeidsrådet for tros- og livsynssamfunn tirsdag.

I år er det tusen år siden kristningen av Norge. Det har hatt sin pris.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Datasenter

Både Høyre, SV og Rødt vil få på plass et konse­sjons­system for datasentre. Det vil ikke digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung (Ap).

Transport

Senter­par­tiets uttalelser om kutt i drivstoff­avgifta får Frps Hans Andreas Limi til å se rødt. – Full­sten­dig me­nings­løst, svarer Sp.

Transport

Sp i nytt drama om avgift