Hit flyr milli­ar­dær­flyene

Kartet viser de 15 mest flydde strekningene for hvert av privatflyene til Reitan-familien, Kjell Inge Røkke og Petter Stordalen i perioden januar 2022 til oktober i år. Tykkelsen på linjene indikerer antall flyginger på denne strekningen, fra Reitan-flyets 290 turer mellom Oslo og Trondheim til Røkke-flyets fem turer mellom Oslo og Sion i Sveits. Vi veit ikke hvor mange turer eierne selv har vært med på. Én tur regnes som én flyging mellom to flyplasser. Hvis et fly har mellomlandet et sted på vei til et annet, regnes det som to turer. Kartet viser de 15 mest flydde strekningene for hvert av privatflyene til Reitan-familien, Kjell Inge Røkke og Petter Stordalen i perioden januar 2022 til oktober i år. Tykkelsen på linjene indikerer antall flyginger på denne strekningen, fra Reitan-flyets 290 turer mellom Oslo og Trondheim til Røkke-flyets fem turer mellom Oslo og Sion i Sveits. Vi veit ikke hvor mange turer eierne selv har vært med på. Én tur regnes som én flyging mellom to flyplasser. Hvis et fly har mellomlandet et sted på vei til et annet, regnes det som to turer.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Dokument

Medier

Ytre høyre-avisa Document har fått et nytt stjerne­skudd. Lise Sørensen surfer på den konser­va­tive bølgen hun mener slår inn over Norge.

Politikk

Ytre høyre har beveget seg mot en uhyrlig overlevelses­ideologi bygd på hvit makt. Vår jobb er å bygge en bevegelse som er sterk nok til å stanse dem.

Livsavslutning

Han ligger i bleie på «dødens vente­væ­relse». Derfra kjemper Lars Olle hardt imot aktiv dødshjelp.