Arbeidsliv

Mener LO burde tatt mer ansvar

Josephine Bakke jobbet i 25 år i AOF og følte seg som del av LO-familien. Da de gikk konkurs, fraskrev LO seg alt ansvar for de tidligere ansatte.

Skuffet: Josephine Bakke og andre tidligere ansatte i Arbeidernes Opplysningsforbund mener LO skulle tatt mer ansvar da forbundet gikk konkurs. Flere av dem står nå i en vanskelig økonomisk situasjon. Skuffet: Josephine Bakke og andre tidligere ansatte i Arbeidernes Opplysningsforbund mener LO skulle tatt mer ansvar da forbundet gikk konkurs. Flere av dem står nå i en vanskelig økonomisk situasjon.

I 25 år har Josephine Bakke jobbet i Arbeidernes Opplysningsforbund (AOF) med å arrangere kurs, hovedsakelig for medlemmer i fagbevegelsen. Torsdag 27. juni var hun og de andre ansatte innkalt til et allmøte. Hun var i Storbritannia på et kurs med ledelse og tillitsvalgte i et stort LO-forbund. Når hun logget seg på allmøtet digitalt, hadde hun bange anelser, siden hun visste at AOF var i økonomiske problemer. Det skulle vise seg å være mye verre enn hun trodde.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Nasjonale minoriteter

62 norske romer ble drept i nazistenes utryd­del­ses­leirer. Det skulle gå 80 år før de fikk sitt eget minnes­merke. I går ble det avduket av kong Harald.

Arbeidsliv

Private Barne­ha­gers Lands­for­bund vurderer å gi barnehager mulighet til å droppe tariff­av­talen, på grunn av strid om pensjons­ord­nin­gene.

Elektrifisering

Rødt krever omkamp om elektri­fi­sering av gass­an­legget på Melkøya. Det skaper utrygghet for ar­beids­folk i nord, advarer nærings­topper.