Arbeidsliv

Mener LO burde tatt mer ansvar

Josephine Bakke jobbet i 25 år i AOF og følte seg som del av LO-familien. Da de gikk konkurs, fraskrev LO seg alt ansvar for de tidligere ansatte.

Skuffet: Josephine Bakke og andre tidligere ansatte i Arbeidernes Opplysningsforbund mener LO skulle tatt mer ansvar da forbundet gikk konkurs. Flere av dem står nå i en vanskelig økonomisk situasjon. Skuffet: Josephine Bakke og andre tidligere ansatte i Arbeidernes Opplysningsforbund mener LO skulle tatt mer ansvar da forbundet gikk konkurs. Flere av dem står nå i en vanskelig økonomisk situasjon.

I 25 år har Josephine Bakke jobbet i Arbeidernes Opplysningsforbund (AOF) med å arrangere kurs, hovedsakelig for medlemmer i fagbevegelsen. Torsdag 27. juni var hun og de andre ansatte innkalt til et allmøte. Hun var i Storbritannia på et kurs med ledelse og tillitsvalgte i et stort LO-forbund. Når hun logget seg på allmøtet digitalt, hadde hun bange anelser, siden hun visste at AOF var i økonomiske problemer. Det skulle vise seg å være mye verre enn hun trodde.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Grønland

Norske soldater deltok i fjor høst på en mili­tær­øvelse på Grønland der målet var å forsvare alliert terri­to­rium.

Nho-konferansen

Ferd-topp og milliardær Johan Andresen er ikke særlig bekymret over Donald Trumps trusler mot Grønland.

Kina

Økonomen James Robinson trur at politisk kultur gjer at framtida tilhøyrer Vesten, og ikkje Kina.