Arbeidsliv

Mener LO burde tatt mer ansvar

Josephine Bakke jobbet i 25 år i AOF og følte seg som del av LO-familien. Da de gikk konkurs, fraskrev LO seg alt ansvar for de tidligere ansatte.

Skuffet: Josephine Bakke og andre tidligere ansatte i Arbeidernes Opplysningsforbund mener LO skulle tatt mer ansvar da forbundet gikk konkurs. Flere av dem står nå i en vanskelig økonomisk situasjon. Skuffet: Josephine Bakke og andre tidligere ansatte i Arbeidernes Opplysningsforbund mener LO skulle tatt mer ansvar da forbundet gikk konkurs. Flere av dem står nå i en vanskelig økonomisk situasjon.

I 25 år har Josephine Bakke jobbet i Arbeidernes Opplysningsforbund (AOF) med å arrangere kurs, hovedsakelig for medlemmer i fagbevegelsen. Torsdag 27. juni var hun og de andre ansatte innkalt til et allmøte. Hun var i Storbritannia på et kurs med ledelse og tillitsvalgte i et stort LO-forbund. Når hun logget seg på allmøtet digitalt, hadde hun bange anelser, siden hun visste at AOF var i økonomiske problemer. Det skulle vise seg å være mye verre enn hun trodde.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

De høyest lønnede hover inn på bonus­ord­ninger – nå vil LO trekke i bremsen

Iran-krigen

Flere eksil­ira­nere nektet å møte Masud Ghara­hk­hani denne uka. Mahmood Amiry-Moghaddam ber stortings­pre­si­denten bidra til samling.

Velferd

Det borgerlige flertallet i Bærum vedtok å kutte 400 millioner kroner, men endte med et overskudd på 907 millioner. Det provoserer Helene Straith, mor til Clara (5).