Forsvar

Forberedt på krig

Før voktet de en fredelig grense. Nå er halvparten av soldatene i Sør-Varanger klare for å krige mot en fiende på norsk jord.

På grensa: Oberstløytnant Amund Jørstad mener å se en økt aktivitet på den andre siden av grensa til Russland. – Vi er klare til kamp, sier han. På grensa: Oberstløytnant Amund Jørstad mener å se en økt aktivitet på den andre siden av grensa til Russland. – Vi er klare til kamp, sier han.

Antallet soldater i Garnisonen i Sør-Varanger har vokst betydelig de siste årene. Det er investert milliardsummer i bygingsmasse, og avdelingen har fått nye, tyngre og mer avanserte våpen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ki

Hva om KI ikke stjeler jobben din, men ødelegger alt du liker ved den?

Arbeidsliv

NHO vil redusere bøtene til bygg­sel­skap som bryter reglene. Det kan føre til flere lovbrudd, advarer leder av Bygnings­ar­bei­dernes Forening.

Arbeidsliv

Utfallet av togst­reiken blir samkjøring av lønna i Vy og Flytoget.