Statsbudsjettet

Mener SVs politikk ikke holder vann

SV er i ferd med å miste retten til å kalle seg et miljøparti, mener Natur og Ungdom.

Forventer mer: Nestleder ­Sigrid Hoddevik Losnedal og resten av Natur og Ungdoms havgruppe forventer at SV ­stopper gruvedrift på havbunnen i de kommende budsjettforhandlingene. Forventer mer: Nestleder ­Sigrid Hoddevik Losnedal og resten av Natur og Ungdoms havgruppe forventer at SV ­stopper gruvedrift på havbunnen i de kommende budsjettforhandlingene.

Nylig inviterte SV miljøorganisasjoner som Natur og Ungdom (NU) til krisemøte på Stortinget. Miljøbevegelsen har kommet med hard kritikk mot regjeringens forslag til statsbudsjett, og SV ville lytte til innspillene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Sv

SV slår ring rundt Bergstø

Datasentre

Rødt vil ha full stans i utbyg­gingen av datasentre. Nei, lyder svaret fra digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung (Ap), som ikke vil sette inves­te­ringer i fare.

Sametinget

Admi­ni­strasjon er nest største pott i Same­tin­gets budsjett. Oppo­si­sjonen foreslo kutt i admi­ni­stra­sjonen, men fikk ikke flertall.