Helse

Går hardt ut mot Rikshos­pi­talet

Ny rapport hevder fagmiljø på kjønns­inkongruens blant unge kan knyttes til angivelig hatgruppe.

Går i rette: Jurist Lene Løvdahl har skrevet en rapport sammen med lege Ole Petter Hamnvik. Den går i rette med Oslo universitetssykehus behandling av kjønnsinkongruens hos barn og unge. Går i rette: Jurist Lene Løvdahl har skrevet en rapport sammen med lege Ole Petter Hamnvik. Den går i rette med Oslo universitetssykehus behandling av kjønnsinkongruens hos barn og unge.

Pasientorganisasjonen for Kjønnsinkongruens (PKI) har flere ganger demonstrert mot Nasjonal behandlingstjeneste for kjønnsinkongruens (NBTK) ved Rikshospitalet, Oslo universitetssykehus (OUS).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Per Vidar Kjølmoen (Ap) mener han har svaret på hvorfor Frp er så populære i Møre og Romsdal.

Formuesskatt

LO vil ikke stille seg bak et skatte­for­lik som kutter formues­skatten, uten at de rikeste beskattes på annet vis, tror LOs egen sjeføkonom Roger Bjørnstad.

Skatt

Høyre lovet å fryse skatte- og avgifts­ni­vået i kommuner de styrer. Så langt har bare de rikeste fått løftet oppfylt, viser nytt notat fra Tankesmien Agenda.