Helse

Går hardt ut mot Rikshos­pi­talet

Ny rapport hevder fagmiljø på kjønns­inkongruens blant unge kan knyttes til angivelig hatgruppe.

Går i rette: Jurist Lene Løvdahl har skrevet en rapport sammen med lege Ole Petter Hamnvik. Den går i rette med Oslo universitetssykehus behandling av kjønnsinkongruens hos barn og unge. Går i rette: Jurist Lene Løvdahl har skrevet en rapport sammen med lege Ole Petter Hamnvik. Den går i rette med Oslo universitetssykehus behandling av kjønnsinkongruens hos barn og unge.

Pasientorganisasjonen for Kjønnsinkongruens (PKI) har flere ganger demonstrert mot Nasjonal behandlingstjeneste for kjønnsinkongruens (NBTK) ved Rikshospitalet, Oslo universitetssykehus (OUS).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sjeføkonom i KS Torbjørn Eika mener høy rente er mer skadelig for norsk økonomi enn prisstig­ningen vi har nå.

Russergrensa

Norges yngste grense har rund bursdag i dag. Histo­rie­pro­fessor Kari Aga Myklebost advarer mot å la Russland bruke dagen til propa­ganda­formål.

Trygdeskandalen

Nå skal det avgjøres om det blir flertall på Stortinget for å kreve åpenhet om hemme­lig­holdt trygde­rap­port. Frp går ut mot Ap og Høyre.