Utdanning

Bekrefter at de skal legge ned skolene

I dag stemmer Ap, Høyre og MDG samlet for nedlegging av skoler i Innlandet.

Ikke statistikk: Ungdom, skoleansatte og andre engasjerte demonstrerte i går i Hamar for å beholde skolene sine. Foto: Fredrik Varfjell, NTBIkke statistikk: Ungdom, skoleansatte og andre engasjerte demonstrerte i går i Hamar for å beholde skolene sine. Foto: Fredrik Varfjell, NTB

«Oss vil bu heime» sto det på en av de mange plakatene som demonstrantene mot skolenedlegging i Innlandet tok med seg til Hamar tirsdag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sjeføkonom i KS Torbjørn Eika mener høy rente er mer skadelig for norsk økonomi enn prisstig­ningen vi har nå.

Russergrensa

Norges yngste grense har rund bursdag i dag. Histo­rie­pro­fessor Kari Aga Myklebost advarer mot å la Russland bruke dagen til propa­ganda­formål.

Trygdeskandalen

Nå skal det avgjøres om det blir flertall på Stortinget for å kreve åpenhet om hemme­lig­holdt trygde­rap­port. Frp går ut mot Ap og Høyre.