Utdanning

Bekrefter at de skal legge ned skolene

I dag stemmer Ap, Høyre og MDG samlet for nedlegging av skoler i Innlandet.

Ikke statistikk: Ungdom, skoleansatte og andre engasjerte demonstrerte i går i Hamar for å beholde skolene sine. Foto: Fredrik Varfjell, NTBIkke statistikk: Ungdom, skoleansatte og andre engasjerte demonstrerte i går i Hamar for å beholde skolene sine. Foto: Fredrik Varfjell, NTB

«Oss vil bu heime» sto det på en av de mange plakatene som demonstrantene mot skolenedlegging i Innlandet tok med seg til Hamar tirsdag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sentral­bank­sjefen vet ikke hva som skjer med norsk økonomi hvis KI-bobla sprekker. Norges Bank har nemlig ikke undersøkt.

Reportasje

Krefter i Høgre vil slå saman fleire kommunar for å redde økonomien. I saman­slåtte Sunnfjord har dei ikkje råd til å følgje lovverket, fortel kommune­di­rek­tøren.

Pensjon

LO-leiar Kine Asper Vistnes meiner tida ikkje er inne for å krevja endringar i AFP-ordninga i år.