Finnmark

Ønsker seg egen Finnmark-minister

Vardø-ordføreren mener utfordringene er så mange at det må etableres et eget Finnmark-departement.

Ser framover: Vardø-ordfører Tor Erik Labahå (Sp) mener utfordringene i Finnmark er så mange at det er på tide med en egen Finnmark-minister. Ser framover: Vardø-ordfører Tor Erik Labahå (Sp) mener utfordringene i Finnmark er så mange at det er på tide med en egen Finnmark-minister.

– Hvor mange ganger har vi ikke hørt at nordområdene er regjeringens ­viktigste ­satsingsområde? Men hvor blir det av denne ­satsingen, foruten at forsvaret styrkes, spør Ordfører i Vardø Jan Erik Labahå (Sp).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Jordbruk

Staten vil bruka over 12 milliardar kroner for å gjera landbruket meir kli­mavenn­leg. Sjølv saknar landbruket vilje til å løfta fattige bønder.

Trygdeskandalen

Nå er det klart for SVs Marian Hussein hva som gikk galt i trygde­skan­dalen: Enkelt­men­nesket ble oversett.

Sjømat

Rense­fis­ken spiser lus fra laksen. Nå vil en ekspert­gruppe forby den, fordi den ikke gjør jobben sin godt nok.