Finnmark

Ønsker seg egen Finnmark-minister

Vardø-ordføreren mener utfordringene er så mange at det må etableres et eget Finnmark-departement.

Ser framover: Vardø-ordfører Tor Erik Labahå (Sp) mener utfordringene i Finnmark er så mange at det er på tide med en egen Finnmark-minister. Ser framover: Vardø-ordfører Tor Erik Labahå (Sp) mener utfordringene i Finnmark er så mange at det er på tide med en egen Finnmark-minister.

– Hvor mange ganger har vi ikke hørt at nordområdene er regjeringens ­viktigste ­satsingsområde? Men hvor blir det av denne ­satsingen, foruten at forsvaret styrkes, spør Ordfører i Vardø Jan Erik Labahå (Sp).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Olje

Både Equinor og Aker BP vil nå at mest mulig av Wisting-ut­byg­gingen skal gå til norsk leve­ran­dør­in­du­stri, sier Equinor-topp.

Turisme

Nordlyset trekker nå flere turister til Troms enn mid­natts­sola, viser nye tall fra turist­næ­ringen.

Olje

LO pressar på for å dra Wisting-utbygginga heim til norsk leverandør­industri. Norsk Industri meiner det også er geopo­li­tiske grunnar til å velja norsk industri.