Finnmark

Ønsker seg egen Finnmark-minister

Vardø-ordføreren mener utfordringene er så mange at det må etableres et eget Finnmark-departement.

Ser framover: Vardø-ordfører Tor Erik Labahå (Sp) mener utfordringene i Finnmark er så mange at det er på tide med en egen Finnmark-minister. Ser framover: Vardø-ordfører Tor Erik Labahå (Sp) mener utfordringene i Finnmark er så mange at det er på tide med en egen Finnmark-minister.

– Hvor mange ganger har vi ikke hørt at nordområdene er regjeringens ­viktigste ­satsingsområde? Men hvor blir det av denne ­satsingen, foruten at forsvaret styrkes, spør Ordfører i Vardø Jan Erik Labahå (Sp).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalitet

Politi­inn­satsen på Oslo Øst blir doblet, mens det kuttes det i bydels­bud­sjet­tene.

Helse

Helse­fore­taks­mo­dellen fører til senta­li­se­ring, sier ordfører i Kvænangen Kai Petter Johansen (SV).

Politikk

Forfatter og LO-­rådgiver Jonas Bals vil vekke folket til kamp mot fascismen. Særlig ønsker han å få med seg flere fra høyresida.