Museum

Gjenåpner synagoge etter 80 år

Synagogen i Calmeyers gate i Oslo ble stengt av nazistene i 1942. I går fikk Jødisk Museum 77 millioner for å restaurere bygningen.

Ny begynnelse: Kulturminister Lubna Jaffery og justisminister Emilie Enger Mehl overrasket i går både direktør Torill Torp-Holte i Jødisk Museum og publikum ved å bevilge penger til restaurering av den gamle synagogen i Calmeyers gate. Ny begynnelse: Kulturminister Lubna Jaffery og justisminister Emilie Enger Mehl overrasket i går både direktør Torill Torp-Holte i Jødisk Museum og publikum ved å bevilge penger til restaurering av den gamle synagogen i Calmeyers gate.

De ansatte ved Jødisk Museum i Oslo hadde gjort sitt for å overbevise de oppmøtte politikerne om planene sine, da de inviterte til frokostmøte i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturuka

Endrer måten vi forhandler om fysiske rom seg som følge av all tekno­lo­gien vi omgås med?

Intervju

Som ung var Finn Iunker FpU-medlem: – Jeg har aldri vært konser­vativ

Anmeldelse

Minnes­merket etter 22.juli viser hvordan felles­skapet er skrudd sammen