Ap

Ap vil snu nei-vinden

Nestleiar i Ap Tonje Brenna er lei av at alle seier nei til vindkraft. No vil ho få til eit stemningsskifte.

MEIR: Tonje Brenna (Ap) vil ha meir vindkraft. Her er ho fotografert på Rosenholm barneskule på Holmlia i Oslo, der ho sjølv har vore elev. Foto: tom Henning BratlieMEIR: Tonje Brenna (Ap) vil ha meir vindkraft. Her er ho fotografert på Rosenholm barneskule på Holmlia i Oslo, der ho sjølv har vore elev. Foto: tom Henning Bratlie

Måndag møtte nestleiar i Arbeidarpartiet Tonje Brenna norske journalistar på den gamle barneskulen sin på Holmlia i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Helse

Endelig kan tann­legen juble: – Har jobbet for dette i 25 år

Oljefondet

Om utvalget som så på etikken i Oljefondet, får det som de vil, kan det svekke standarden hos andre fond, mener etikk­sje­fen i KLP.

Auf

Delegatene på AUF-landsmøtet avviste forslag om at ungdoms­partiet skulle gå inn for norsk EU-medlemskap med stort flertall.