Utdanning

Vil knuse myter om språkfag

Regjeringen vil gjennomgå fremmedspråkene i grunnskolen. Lærere avviser at faget er lite relevant og teoritungt.

Les nombres: Fransklærer Tanja Tellinga Hovde lærer 8-klassinger på Jevnaker ungdomsskole å telle til 20 på fransk. Hun mener det ikke kommer godt nok fram at faget er mye mer enn bare teori og pugging. Les nombres: Fransklærer Tanja Tellinga Hovde lærer 8-klassinger på Jevnaker ungdomsskole å telle til 20 på fransk. Hun mener det ikke kommer godt nok fram at faget er mye mer enn bare teori og pugging.

– Jeg kjenner meg ikke igjen i at elever synes faget er vanskelig, sier Tanja Tellinga Hovde, fransklærer på Jevnaker ungdomsskole.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Tiden Forlag har tatt i bruk kunstig intel­ligens i det redak­sjo­nelle arbeidet. – Jeg er positivt overrasket over presi­sjonen, sier forlags­re­daktør Mattis Øybø.

Kommentar

Uhyre i politikken og uhyre på lerretet.

Kommentar

En følsom oppsetning av Michel Houelle­becqs «Sero­tonin» var blant høyde­punk­tene på årets Theater­treffen – det tyske teaters elite­fes­tival.