Havvind

Fryktar verfta må nedbemanne

Aker Solutions meiner havvindsatsinga går for seint. Klubbleiar Finn Madssen på Stord er uroa for nedbemanning frå 2026.

Uroa: Finn Madssen, leiar på Verkstadklubben Felesforbundet på Aker Solutions på Stord Leirvik, ber regjeringa få fart på havvindsatsinga. Uroa: Finn Madssen, leiar på Verkstadklubben Felesforbundet på Aker Solutions på Stord Leirvik, ber regjeringa få fart på havvindsatsinga.

Det er fullt trøkk bak verftsgjerdene hos Aker Solutions på Stord i dag. Opp mot 1800 fast tilsette og 3000 innleigde arbeidarar er i gang med å bygga blant anna produksjons- og bustadplattforma Hugin for oljeselskapet Aker BP, ein av dei største plattformane som er laga på Stord. I tillegg skal verftet levera to konverteringsplattformer til internasjonale kundar.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Hadia Tajik, som delte ut Fritt Ords honnør til Nav-ofre, burde sørget for frigivelse av trygde­rap­port da hun var arbeids­mi­nister, sier hun selv.

Fotball-vm

På Carls i Oslo skal plastglass og ekstra vakthold trygge fot­ball­fans og ansatte når Norges VM-eventyr er i gang.

Reportasje

Maga-cruise møtt av demon­stranter: «Fascist go home!»