Finnmark

Gruve-direktør går tilbake til politikken

Tidligere Ap-ordfører Aina Borch forlater gruveselskapet Kingsrose og melder seg inn i Nordkalottfolket for å kjempe for gruvedrift.

Satser: Tidligere Ap-ordfører og gruvedirektør Aina Borch i Porsanger vil nå bli politiker i Sametinget for å endre på politikken. Foto: Ole Magnus RappSatser: Tidligere Ap-ordfører og gruvedirektør Aina Borch i Porsanger vil nå bli politiker i Sametinget for å endre på politikken. Foto: Ole Magnus Rapp

Tidligere Arbeiderparti-ordfører Aina Borch i Porsanger har nå meldt seg ut av partiet til fordel for Nordkalottfolket, det største opposisjonspartiet i Sametinget. I dag er Norske Samers Riksforbund (NSR) største parti på Sametinget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnehage

Til­lits­valgt i Utdan­nings­for­bundet Tora Bøhler Monsrud mener barn med spesielle behov i levekårs­utsatte områder i Oslo er de som lider mest når bydelene må kutte.

Barnehage

Foreldre fortviler etter at bydelene i Oslo foreslår barne­hage­kutt på 60 millioner kroner

Skattelistene

Over halvparten av landets 1000 rikeste bor i Oslo, Asker eller Bærum.