Arbeidsliv

Nav skal gjøre mer jobb selv

Regjeringen varsler at Nav skal gjøre mer av oppfølgingstiltakene i egenregi, i stedet for gjennom å kjøpe tjenester. I Nav Bærum tror de det er riktig medisin.

Velkommen: Kristian S. Grøv (t.v.) og Espen Kvernhaug (t.h.) ved Nav Bærum ønsker velkommen til Aps Bjørnar Skjæran og regjeringens initiativ til at de skal ta mer av jobben selv. I bakgrunnen Ap-rådgiver Knut Frydenlund. Velkommen: Kristian S. Grøv (t.v.) og Espen Kvernhaug (t.h.) ved Nav Bærum ønsker velkommen til Aps Bjørnar Skjæran og regjeringens initiativ til at de skal ta mer av jobben selv. I bakgrunnen Ap-rådgiver Knut Frydenlund.

I morgen legger arbeids- og inkluderingsminister Tonje Brenna (Ap) fram regjeringens arbeidsmarkedsmelding. Der vil de legge fram hva som skal til for å få flere i jobb og færre på trygd. En del av medisinen vil være å la Nav gjøre mer av jobben selv.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Forsvar

Hva skjedde da fiskebåten «Utvik Senior» forliste i 1978? Stor­tin­gets kontroll­ko­mité vil innkalle Forsvaret og hemmelige tjenester for å få svar.

Kunstig intelligens

Hans Christian Holte, ny sjef for KI Norge, er enda ivrigere på trygg offentlig for­valt­ning enn på kunstig intel­li­gens.

Gaza-flotiljen

Norske Richard Andersen sier han og andre aktivister ble utsatt for et syste­matisk volds­re­gime i israelsk fangenskap.