Bøker

Harstads murstein splitter kritikerne

Kritiker-Norge er delt om Johan Harstads nye roman. Kjedelig og drøvtygd, mener noen. Det kjedelige er der av en god grunn, mener andre.

AMBISIØST PROSJEKT: Johan Harstad er aktuell med sin første bok på seks år, en myldrende murstein av en roman. Boka har fått sprikende mottakelse hos den norske kritikerstanden. Foto: Anniken C. MohrAMBISIØST PROSJEKT: Johan Harstad er aktuell med sin første bok på seks år, en myldrende murstein av en roman. Boka har fått sprikende mottakelse hos den norske kritikerstanden. Foto: Anniken C. Mohr

Nylig utkom Johan Harstads «Under brosteinen, stranden!”. Det har vært knyttet stor spenning til romanen: Harstad er en høyt ansett norsk forfatter, og det er seks år siden forrige bok.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ibsen

Snart fyller Ibsen 200 år, men regje­ringen har ikke satt av en krone til kalaset. Stats­mi­nis­teren må på banen, mener Erik Rudeng.

Ved veis ende

Lesernes mester

Kunst

Slik har Kunst-Norge forholdt seg til Gaza