Vindkraft

Drukner i søknader

Reinbeitedistriktet Čorgaš må behandle sju ulike søknader om vindkraft i sitt distrikt. Nå ber de regjeringen om hjelp.

Ekstrajobb: I reinbeitedistriktet Čorgaš i Finnmark er kapasiteten til de ti reineierne allerede strukket langt. Bildet er fra en annen reinflokk. Foto: Ole Magnus RappEkstrajobb: I reinbeitedistriktet Čorgaš i Finnmark er kapasiteten til de ti reineierne allerede strukket langt. Bildet er fra en annen reinflokk. Foto: Ole Magnus Rapp

– Her er vi kastet inn på en karusell vi ikke har kjøpt billett til, sier Ellinor Guttorm Utsi.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Libanon

Libanesere i Norge fortviler: – Jeg er utrolig redd, sier filmskaper Mira Adoumier etter å ha snakket med foreldrene sine i Beirut.

Kjernekraft

Tor-Erik Labahå (Sp) bles i råda til kjerne­kraft­ut­valet om å ikkje ha kjerne­kraft på norsk jord no. Draumen hans er eit kjerne­kraft­anlegg i 2035.

Arbeidsliv

Kommune-Norge vil endre ordningene for arbeidstid for lærere i videre­gå­ende skole. Det kan føre til stans i under­vis­ningen i vår.