Kulturpolitikk

Refser Frps kulturutspill

Forfatterforeningen går hardt ut mot Fremskrittspartiets ønske om å kutte støtta til «finkulturen» for å satse på breddeidretten.

Kritisk: Leder i DnF Bjørn Vatne mener Frp og FpU ved å bruke ord som «finkultur» bidrar til å skape uheldige fordommer mot kunstnere og artister. Kritisk: Leder i DnF Bjørn Vatne mener Frp og FpU ved å bruke ord som «finkultur» bidrar til å skape uheldige fordommer mot kunstnere og artister.

– Finkultur er en konstruksjon som Frp enten ikke har forstått selv, eller bruker bevisst for å skape misnøye, sier Bjørn Vatne, leder i Den norske Forfatterforening (DNF).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Picasso-ut­stil­lingen som har turnert Skan­di­navia, overvelder ikke. Uansett er den en seier for Trondheims ferske PoMo-museum.

Ny norsk sangbok

CC Cowboys’ «Bare fordi du kan» treffer Iver B. Neumann rett i innvollene.

Reklame

Reklame­by­rået Try lar kundene lage kampanjene selv – ved hjelp av kunstig intel­li­gens. Det vil føre til ned­­bemanning, mener professor.