IntervjuBøker

Sykehus­dia­loger

Å bli innlagt på sykehus er å inngå i en samtale med verden, ifølge Hans Petter Blad. Nå utgir han siste replikk i romanform.

Viktige minner: Hans Petter Blad velger å se på tida på Ullevål sykehus som en av sine topp tre ferier. Viktige minner: Hans Petter Blad velger å se på tida på Ullevål sykehus som en av sine topp tre ferier.

Det er forsommer da nitti år gamle Yvonne de Coux meddeler kusina si at hun har bestemt seg for å dø ved eutanasi. Hun har knapt kontakt med barna, ektemannen er for lengst død – nå tilbringer hun dagene for seg selv i leiligheten.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Strømbrudd, hacking eller IT-kollaps: Sånn håndterer mediene sine verste mareritt.

Ideer

En ny tysk bok forteller om en lite påaktet skrive­tra­di­sjon: popjour­na­lis­tikken. Også her til lands er kultur­fe­no­menet ufortjent usynlig.

Kulturuka

Vi lever i et inter­regnum. Er det derfor kulturen vår er blitt så nostalgisk?