Politikk

Sosialistisk Ungdom skal ta boligkampen

Den nye lederen for Sosialistisk Ungdom mener venstresida lider av politisk underskudd. Han tror at en ny og radikal boligpolitikk kan være løsningen.

PROSJEKT BOLIG: Venstresida trenger et samlende prosjekt. Audun Hammer Hovda tror det kan være boligpolitikk. PROSJEKT BOLIG: Venstresida trenger et samlende prosjekt. Audun Hammer Hovda tror det kan være boligpolitikk.

I juni ble 24 år gamle Audun Hammer Hovda valgt som den nye lederen til Sosialistisk Ungdom (SU). Han mener en av hovedårsakene til den kraftige høyrevinden som har blåst over Europa de siste årene, er at venstresida har drevet for lite med politikkutvikling.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Bolig

Med seks tiltak vil Ap styrke leie­­takernes rettig­heter. Godt, men ikke godt nok, ifølge Leieboer­for­eningen.

Sikkerhet

SV og Rødt advarer regje­ringen sterkt mot å gi ­USA løfter om våpenkjøp i bytte mot en tollavtale.

Valg 2025

KrF-gaver kan gi gevinst