Medier

Amedia på topp i bildeserie-trend

Av de 20 avisene som publiserer flest bildeserier, eies 19 av Amedia. Å si at de erstatter annen kulturdekning blir for enkelt, mener nyhetsdirektøren.

Bra med fjes: Nyhetsdirektør i Amedia Markus Rask Jensen mener økt bruk av bildeserier er uproblematisk. – Det er ikke en hemmelighet at dette er godt stoff, sier han. Foto: Rikke Løe HovdalBra med fjes: Nyhetsdirektør i Amedia Markus Rask Jensen mener økt bruk av bildeserier er uproblematisk. – Det er ikke en hemmelighet at dette er godt stoff, sier han. Foto: Rikke Løe Hovdal

– Det er en klassisk måte å dekke en folkeansamling, og det er ikke en hemmelighet at dette er godt stoff.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

På tampen

Kva er verst for NRKs truverd: å krevja ute­sten­ging av Israel eller å lata som at Eurovision eksisterer i «drøm og fantasier»?

Historie

Nesten alle filmene om okku­pa­sjonstida har kommet de siste 25 årene.

Historie

Arne sang «Ja, vi elsker» for første gang. Bjarne ventet på at faren skulle komme hjem. I dag er det 80 år siden freden kom til Norge.