Akademia

Klarer ikke holde på språkstu­denter

Litt flere enn i fjor skal studere språk til høsten, men andelen som slutter, er stor. Nå endrer UiO studiene for å tviholde på studentene.

En av få: Annine Slettebø leverte sin bachelor i fransk i våres, og er en av få. – Norge tenger å ha en viss kompetanse på fremmedspråk, for det er mer enn Duolingo, sier instituttleder ved UiO Christine Meklenborg Nilsen. En av få: Annine Slettebø leverte sin bachelor i fransk i våres, og er en av få. – Norge tenger å ha en viss kompetanse på fremmedspråk, for det er mer enn Duolingo, sier instituttleder ved UiO Christine Meklenborg Nilsen.

– Jeg tenker på språk som et filter for å forstå verden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Strømbrudd, hacking eller IT-kollaps: Sånn håndterer mediene sine verste mareritt.

Ideer

En ny tysk bok forteller om en lite påaktet skrive­tra­di­sjon: popjour­na­lis­tikken. Også her til lands er kultur­fe­no­menet ufortjent usynlig.

Kulturuka

Vi lever i et inter­regnum. Er det derfor kulturen vår er blitt så nostalgisk?